Ładowanie okładki... Przeciągnij okładkę aby zmienić jej pozycję
Szczegóły
Magdalena Wesołowska-Kuta – architekt z wykształcenia – jest szczególnie wrażliwa na odbiór i możliwości kreacji otaczaj.. Magdalena Wesołowska-Kuta – architekt z wykształcenia – jest szczególnie wrażliwa na odbiór i możliwości kreacji otaczających ludzi elementów przestrzeni. To właśnie zapis tych emocji, w technice batiku na tkaninie, prezentowany będzie podczas wystawy w Czarnej Galerii CENTRUM NCK.

Co to jest Batik?
Batik to jawajska technika barwienia tkanin. Ma już ponad 2000 lat, polega na nanoszeniu na tkaninę stopionego wosku za pomocą niewielkiego narzędzia zwanego tjanting, a następnie barwieniu jej barwnikami. Technika batiku zdobyła w Polsce około roku 1920 ogromna popularność i zaowocowała powstaniem stylu jawajsko-krakowskiego. To niezwykle ciekawa i szlachetna technika wymagająca ogromnego skupienia, precyzji i dyscypliny.

Magdalena Wesołowska-Kuta – po ukończeniu studiów na wydziale Architektury na Wrocławskiej Politechnice pracowała jako wykładowca w Akademii Krakowskiej. Zainteresowanie techniką batiku zaowocowało całkowitym oddaniem się pasji i studiami podyplomowymi na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W pracach graficznych można znaleźć powtarzalność elementów która wprowadza rytm, równocześnie zacierając granice pojedynczych szczegółów tworząc zupełnie nowy wzór. Takie nagromadzenie elementów pozwala na poszukiwanie detali i odkrywanie ukrytych znaczeń. Różnorodność prac wykonanych techniką batiku pokazuje drogę poszukiwań autorki w wyrażaniu wizji artystycznej – od realistycznych przedstawień natury poprzez portrety do abstrakcyjnych koncepcji prac.
Więcej
Strumień wiadomości
Własne firltry
Brak filtrów własnych
Zalogowani uczestnicy
Nie znaleziono zalogowanych uczestników.
Filmy (0)
Brak załadowanych filmów.

Tasks

Brak utworzonych celów
Unable to load tooltip content.